Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Shtyhet greva, Kapshtica bllokohet deri të hënën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Greva në Greqi do të shtyhet deri ditën e hënë e për këtë arsye pika kufitare e Kapshticës do të vijojë të jetë e bllokuar.

Autoritetet kanë njoftuar se në këtë pikë kufitare mes Shqipërisë dhe Greqisë nuk do të lejohet kalimi i automjeteve, ndërsa përjashtim bëjnë vetëm këmbësorët.

Gjatë dy ditëve të fundit me dhjetra shqiptarë kanë kaluar kufirin në këmbë për shkak të bllokimit. 

Më shumë
spot_img
spot_img