Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Shtyhet edhe 5 ditë aplikimi i gjobave të rënda për mosvënien e rripit të sigurimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Më 10 shtator do fillojë të aplikohet ashpërsimi i gjobave për mosvënien e rripit të sigurimit dhe për pajisjet fiksuese për fëmijët nën 12 vjeç.

Neni 170 i ndryshuar parashikon ashpërsimin e gjobave për të gjithë ata që nuk i zbatojnë.

Policia bën me dije se aplikimi i këtyre gjobave do të nisë më 10 shtator me qëllim informimin e drejtuesve të mjeteve.

Gjobat për drejtuesit e mjeteve do të variojnë nga 5 mijë deri në 15 mijë lekë të reja .

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img