Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Shtyhen me tre muaj hetimet për Adriatik Lallën, Krimet e Rënda rrëzojnë ish-kryeprokurorin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4a9f9b319cd63e0600720b3a2161dfb9

Shtyhen me tre muaj hetimet për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla.

Mësohet se Krimet e Rënda kanë rrëzuar ankimin e ish-kryeprokurorit për zgjatjen e afateve të hetimit.

Shtyrja e afatit të hetimeve është bërë për disa herë radhazi.

Ish Prokurori i Përgjithshëm, akuzohet për pastrim parash, fshehje të të ardhurave dhe shpërdorim detyre.

Hetimet për ish-kryeprokurorin filluan në 26 mars në qytetin e Durrësit, pasi rezulton vendi më i afërt ku ai ka punuar.

Kujtojmë se disa muaj më parë Llalla i bëri kërkesë edhe Departamentit Amerikan të Shtetit t’i heqë statusin ‘Non Grata’, i cili iu dha më 14 shkurt të vitit të kaluar për shkak të përfshirjes së tij në afera korruptive.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img