Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Shtyhen hetimet për vrasjen e biznesmenit Vajdin Lamaj dhe Klodian Saliut

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme (GJKKO) ka shtyrë me dy muaj e 15 ditë afatin e hetimit ndaj të akuzuarve për vrasjen e biznesmenit Vajdin Lamaj dhe Klodian Saliut në Shkurt të vitit 2005.

Për këto  dy vrasje po hetohen: Emiliano Shullazi, Lulzim Berisha, Plaurent Dervishaj, Indrit Taullai, Indrit Rusi, Viktor Ymeri dhe Luftar Reçi.

Ishte pikërisht dëshmia e Luftar Reçit, i penduari i drejtësisë që çoi në zbulimin dhe zbardhjen e plotë të 2 ngjarjeve të rënda kriminale të 15 viteve më parë, ku në dy atentate mafioze u ekzekutuan Klodian Saliu, si dhe biznesmeni Vajdin Lamaj me shokun e tij të fëmijërisë, Artan Arsi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img