Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Shtohet tensioni PS-LSI, një tjetër deputet socialist sfidon partinë e Ilir Metës

spot_img

Lajme të ngjashëm

2017-ta, ashtu siç ishte parashikuar, ka nisur me përplasje dhe sfida të forta brenda koalicionit qeverisës.

Deputetë dhe ministra të PS-LSI kanë bërë së fundmi deklarata sfiduese duke kërkuar daljen të vetme në zgjedhjet e 18 qershorit.

Deputeti i PS, Vladimir Kosta është fundit që reagon për koalicionin me LSI. Ai ka thënë se deklaratat e partnerëve ngjajnë më shumë si rritje pazari dhe ka kërkuar prej LSI-së të provojë veten dhe të dalë e vetme në zgjedhje.

“Ministri i Drejtesisë dhe një kolege e LSI nuk e fshehin se nuk janë komod me kolalicionin me PS. Shumë nga aryset që japin, përveç tyre, nuk i kupton asnjë i majtë në vend. Kjo loja e tipit jemi dhe s’jemi aleatë vetëm sa po çorienton elektoratin e majtë. Më shumë ngjan si rritje pazari sesa sjellje mes partnerësh politike. Mbase është koha që LSI ta provoj veten sa vlen e vetme në zgjedhje… Duhet ta respektojmë këtë dëshirë të tyre”, shkruan Kosta.

Më herët, Ylli Manjani dhe Silva Caka nga LSI dhe Namik Kopliku nga PS, kanë vënë në dyshim koalicionin mes dy partive.

Më shumë


spot_img

spot_img