Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Shtohen dy deputetë të rinj në Parlament, ja kush ka ‘dezertuar’ nga lista e PD-së (FOTO-EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy deputetë të rinj pritet t’i shtohen opozitës së re në Kuvend, pasi Selami Jenishehri dhe Besnik Troplini kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve.

Bëhet fjalë për dy (ish) aleatë të kryedemokratit Lulzim Basha, Selami Jenishehri i cili është Kryetari i Partisë Bashkimi Popullor i Pensionistëve të Shqipërisë dhe Besnik Troplini i Ballit Kombëtar, përkatësisht i 46-i dhe 48-i në listën shumëemërore të PD-së.

zsdfsdgfsdgxfg.jpg

Selami Jenishehri, kreu i Partisë së Pensionistëve

dfsdgfsdgsdfhg.jpg

Besnik Troplini, kreu i Ballit Kombëtar për Tiranën

Më shumë


spot_img

spot_img