Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Shtimi i infektimeve me COVID, në Kosovë hyjnë në fuqi masat e reja duke filluar nga 1 shtatori

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Duke filluar nga 1 shtatori, në Kosovë do të hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID, me ministrin Arben vitia që ua ka komunikuar kryetarëve të komunave në takimin e mbajtur ditën e sotme.

Qeveria ka vendosur që nga 1 shtatori të kufizohet lëvizja nga ora 22:00 deri në orën 05:00 të ditës tjetër, ndërkohë që restorantet do të lejohet të punojnë vetëm në ambientet e jashtme deri në orën 21:30.

Masat e reja të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë në Kosovë:

Mësimi nuk fillon deri më 13 shtator dhe atëherë të rivlerësohet situata.

Gastronomia do të punoj vetëm deri në ora 21:30 dhe vetëm në ambiente të jashtme.

Do të ketë kufizim të lëvizjes nga ora 22:00 deri ora 5:00.

Do të rekrutohen 1116 personel shëndetësorë dhe inepsketues për të fuqizuar betejën e kundër kësaj pandemie.

Deri me 13 shtator do të punohet vetëm me staf esencial nëpër institucione.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img