Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Shtetet fqinje në ndihmë të Shqipërisë, mbërrijnë në Rinas specialistët e mbrojtjes civile italiane dhe greke

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

88c05b48c4022c4dc59096d7ec6dd4de

Mbërrijnë në aeroportin e Rinasit forca speciale nga Italia dhe Greqia.

Mësohet se dy ekipe specialistësh italianë dhe grekë kanë mbërritur në territorin shqiptar, për t’u ardhur në ndihmë personave të prekur nga tërmeti.

Ekipet e specialistëve janë nisur drejt Thumanës dhe Durrësit, ku janë hasur probvlemet më të shumta.

Ndërkohë ekipe shpëtimi kanë ardhur edhe nga Rumania, Kosova dhe disa shtete të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img