Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

“Shtëpia e Lirisë” prezanton kandidatët, Muka: Nuk zotohem se do bëj mrekulli, por mirësi! Më 6 Mars do i kthejmë Durrësin qytetarëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati për kryetar për Bashkinë Durrës, Ardian Muka u bëri thirrje të gjithë qytetarëve që më datën 6 mars ti besojnë votën atij që së bashku të bëjnë qytetin e Durrësit.

Gjatë fjalës së tij Muka  u zotua për një bashki që bashkon dhe është e hapur për çdo qytetar dhe biznes, për një bashki që punon për Durrësin dhe jo për kryeminstrin në Tiranë.

“Sot po fillojmë një rrugëtim, një mision, një garë elektorale. Sot pushteti na sheh ne nga lart poshtë. Ata që dikur e morën pushtetin, e bënë pronë të së keqes në Durrës. Daullet, bravat janë e shkuara e cila flet për një të ardhme imagjinare. Nëse të gjtihëve na premtojnë të ardhme, atëherë kush do ta jetojë të tashmen. Fëmijët tanë po emigrojnë sespe nuk po shohin një ditë të bardhë në venbdin tonë. Ne nuk do t’i shmangemi realitetit, do kujesemi që askush mos ndihet nesër i përjashtuar nga vendimarrja.

 Ne që kemi vite që mbetëm viktima të një pushteti jo politik, ne që mbetëm viktima të një pusgteti jo politik, sot duhet të ngrihemi të gjtiha bashkë për të rimarrë qytetin tonë, të marrim në dorë fatet tona, të largojmë nga abshkia ata që sundojnë me fjalë të pafajshme, me fjalë të mosangazhimit, me fjalë të shoqërisë, por që në fakt ne na sundojnë. E kanë përdorur qytetin për interesat e tyre mafioze. E kanë ktheyr qytetin në shërbim të pushtetit në Tiranë”, tha Muka.

Më shumë


spot_img

spot_img