Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

“Shtëpia e Lirisë” kryeson në Shkodër, PS në bashkitë e tjera, kandidatët e Bashës të fundit

Lajme të ngjashëm

Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e pjesshme të 6 Marsit po vijon në 4 Bashki: Shkodër, Durrës, Rrogozhinë dhe Lushnje, ndërkohë që ende nuk ka filluar në Dibër.

Në Shkodër kryeson Bardh Spahia i “Shtëpisë së Lirisë”, ndërsa në 3 Bashkitë e tjera kryesojnë kandidatët e Partisë Socialiste. Partia Demokratike renditet e fundit në të gjitha bashkitë, ndërkohë që kujtojmë se në Vorë u shpall rezultati përfundimtar, ku fitues u shpall Blerim Shera i PS-së.

REZULTATET

Bashkia Shkodër:

Majlinda Angoni       1599                           PS

Bardh Spahia           2046               Shtëpia e Lirisë

Xhemal Bushati         839                         PD

Bashkia Durrës:

Emiriana Sako            1029                          PS

Ardian Muka              472                 Shtëpia e Lirisë

Luan Hoti                    207                          PD


Bashkia Rrogozhinë:

Edison Memolla          1166                        PS

Hekuran Xhani             787                Shtëpia e Lirisë

Ferdinand Saraçi          481                       PD

Bashkia Lushnje:

Eriselda Sefa                 2974                     PS

Elton Bano                    1823               Shtëpia e Lirisë

Indrit Sefa                      512                     PD

Më shumë