Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Shtëpia ‘e barit’ në Shijak, lihen të lirë dy elektriçistët, në kërkim 3 autorët që kultivuan kanabis

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Durrësit ka dhënë sot masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për dy punonjësit e OSHEE, të arrestuar për shpërdorim detyre.

Ervin Stafa dhe Xhavit Istrefi, me detyrë përkatësisht faturist dhe elektriçist pranë OSHEE u arrestuan javën e kaluar, pas zbulimit të vilës së barit në Hardhishtë të Shijakut.

Të dy punonjësit e OSHEE akuzohen se kanë favorizuar aktivitetin e paligjshëm të kultivimit të kanabisit në ambiente të brendshme, duke mos kontrrolluar linjën elektrike, si dhe matësin e energjisë elektrike.

Tashmë dy këta shtetas do të hetohen në gjendje të lirë për akuzën e ngritur ndaj tyre.

Ndërkohë tre autorët e dyshuar për kultivim të narkotikëve dhe përshtatjen e vilës 3-katëshe të Andi Dashit (Greca) janë në kërkim nga policia.

Më shumë

spot_img
spot_img