Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shtëpi të rrënuara dhe makina copë copë, shikoni çfarë ka lënë pas tërmeti në Greqi, është shkatërruar dhe Kisha (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1f819eed78c366e86c8c5eca205aa82c

Tërmeti i fuqishëm me magnitutë 6.2-6.9 i shkallës Rihter, përveç tmerrit që ka shkaktuar te qytetarët, ka lënë pas dhe shumë dëme materiale.

Siç shihet edhe në pamjet e publikuara nga mediat greke, janë shembur shtëpi dhe ndërtesa të tjera, madje dhe shumë makina që kanë qenë pranë këtyre ndërtesave.

640-0-603f853a98672.jpg

640-0-603f853a4b350.jpg

640-0-603f853a238e4.jpg

640-0-603f8539ee3d4.jpg

640-0-603f8539a0ed8_copy.jpg

640-0-603f85397916b.jpg

Deri tani fatmirësisht mediat greke nuk raportojnë për viktima. Banorët atje jsnë të shqetësuar dhe të frikësuar, të gjitha kanë dalë nga shtëpitë e tyre dhe ndodhen nëpër rrugë.

Në disa zona ka edhe mungesë të energjisë elektrike. Pas tërmetit të fuqishëm u regjistruan edhe 2 lëkundje të tjera 5 dhe 5.2 e shkallës Rihter.

Tërmeti i sotëm është ndjerë shumë edhe në disa qytete të Shqipërisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img