Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Shtëpi dhe pallate të shembura nga TËRMETI i fuqishëm në Kroaci, VIKTIMA e parë një fëmijë, shumë të plagosur (FOTO-VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0e59feaaeeeef1962204801c14406ab6

Një tërmet me magnitutë 6.3 ka goditur Kroacinë pak minuta më parë. Tërmeti me epiqendër në Petinja ka zgjatur rreth 20 sekonda. 

Pamje të rënda vinë nga Kroacia ku janë shembur banesa e pallate. Mediat e huaja kanë raportuar edhe për viktimën e parë që është një fëmijë.

Raportohet së fëmija ishte në rrugë me nënën, ndërsa gjatë goditjes së tërmetit i ka rënë një copë beton duke e lënë të vdekur.

Dyshohet për një numër të lartë të plagosurish pasi janë shembur shumë banesa private dhe pallate.

Sakaq, në vendngjarje ka mbërritur kryeministri Andrej Plenković.

 Screenshot_8_copy.pngf_9718673_1024.jpg9718673.jpgEqZ0sdzXcAERBGC.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img