Hapësire reklamuese

Bota

Shtatë muaj i mbyllur brenda "shtëpisë së barit", dënim me burg për shqiptarin e arrestuar në Britani (EMRI)

Shkruar nga Newsbomb
Shtatë muaj i mbyllur brenda "shtëpisë së barit",

Një shqiptar që mbërriti ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar, u arrestua nga Policia pasi u kap duke u kujdesur për një fermë kanabisi.Bëhet fjalë për shtetasin Eduart Dida, i cili kishte rreth shtatë muaj që kishte shkuar atje.

Në shtëpi u gjetën 300 bimë kanabis sativa me vlerë 126,000 £, ndërsa avokati mbrojtës tha se Dida kishte qëndruar brenda shtëpisë prej 7 muajsh dhe dilte vetëm 40 minuta në ditë.

Ai tha para gjykatës se e dinte që puna që do të bënte ishte e paligjshme por tha se nuk kishte rrugë tjetër dhe se nuk kishte si të shlyente borxhin trafikantëve që e dërguan në Britani. Gjykata vendosi ta dënojë shqiptarin me 6 muaj burg.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese