Hapësire reklamuese

Politikë

Shtatë kandidatët e PD nisin fushatën, takim me anëtarësinë e Degës 5 dhe 12 në Tiranë

Shkruar nga Newsbomb
Shtatë kandidatët e PD nisin fushatën, takim me

Kandidatët që garojnë për Bashkinë e Tiranë, në primaret e Partisë Demokratike, janë duke prezantuar bashkë kandidaturat dhe platformat te dega 5 dhe 12.

E para që ka folur ka qenë juristja Adriana Kalaja, e më pas kanë vazhduar me radhë sipas rendit alfabetik të miratuar nga Kryesia.

Ata u shprehën se Tirana ka nevojë për ndryshim pasi është tjetësuar. Ata kërkojnë që ti kthejnë besimin Tiranës dhe gjithë Shqiprisë.

“Ju keni përgjegjësi për të zgjedhur mes 7 kandidatëve. Ne e dimë se kush është mekanizmi. Do të thotë jo vetëm duhet të jemi bashkë në shtëpinë tonë, por edhe jashtë. Është e mundur nëse e bëjmë punën ashtu si duhet.

Pas saj nis diskutimi mbi platformat e tjera. Ajo e ndërprerjes së paligjmërisë.Urbanistika është çështja e madhe. Arrihet me grup ekspertësh. E fundit fare takset e abuzuara dhe të fryera. Nuk e dimë ku shkojnë ata taksa” tha mjeku Ilir Alimehmeti ndër të tjera.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese