Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Shtangistja shqiptare kampione e Europës në peshëngritje, Rama e uron dhe publikon videon e veçantë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas fitores së peshëngritëses shqiptare, Evangjeli Veli, e cila u shpall kampione e Europës deri në peshën 55 kg për femra, hera e parë që ndodh për një sportiste shqiptare.

Përmes një postimi në “Facebook”, kreu i qeverisë ka uruar Velin, teksa ka publikuar dhe momentin e triumfit të saj.

“Kampionati Europian i Peshëngritjes në TIRANË – Peshëngritësja shqiptare Evangjeli Veli është shpallur Kampione e Europës për peshën deri në 55 kg #TëBashkuarJoTëNdarë🫶 #ShqipëriaEArdhmjaJonë”, shkruan Rama.

Më shumë
spot_img
spot_img