Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

“Shqiptarja u përdhunua 7 herë”, dëshmia tronditëse nga ngjarja në Greqi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur në Greqi, ku një grua shqiptare ra preh e një përdhunimi.

Ngë grua është shprehur se ishta e para që dëgjoi 51-vjeçaren teksa thërrste për ndihmë.

“Unë jam e para që e pash atë. E  gjeta atë gjysmë të zhveshur dhe me fytyrën e saj të deformuar nga rrahjet dhe ajo ishte në gjendje të rëndë psikologjikisht,” tha gruaja që dëgjoi 51-vjeçaren të thërriste për ndihmë dhe të përpiqej të dilte nga banesa, ku po e përdhunonin në Petralona.

Dëshmitarja ka thënë për ANT1, se gruaja i kishte treguar përpara se ta dërgonin në spital se ishte përdhunuar shtatë herë.

“Gruaja arriti të dilte nga ballkoni dhe të largohej nga banesa. Autori ishte brenda dhe ulërinte,” shtoi gruaja.

Kujtojmë që ngjarja e rëndë ka ndodhur në Athinë ku gruaja shqiptare, që punonte si pastruese ka rënë pre e përdhunimit. Ajo ishte duke pastruar shkallën, kur një person ka dalë nga apartamenti e ka tërhequr me dhunë dhe e ka futur në banesën e tij. Një shtetas 35-vjeçar bullgar ka abuzuar seksualisht me shqiptaren dhe e ka mbajtur të mbyllur për 5 orë në banesë.

Pas më shumë se pesë orësh, shqiptarja ka arritur të dalë në ballkonin e apartamentit dhe ka thirrur për ndihmë. Kalimtarët e rastit kanë telefonuar menjëherë policinë që ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka bërë të mundur lirimin e shqiptares.

Më shumë

spot_img
spot_img