Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Shqiptari vret kolegun në fabrikën e General Motors në SHBA

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar akuzohet për vrasjen e kolegut të tij në një fabrikë të General Motors në Oakland të SHBA-së.

Mediat amerikane bëjnë me dije se 48-vjeçari Astrit Gjon Bushi sulmoi dhe vrau kolegun e tij Gregory Robertson i cili punonte si pastrues në fabrikën e GM.

Astrit Bushi u gjet nga policia duke qëndruar disa metra larg vendngjarjes, ndërsa Robertson u gjet i mbytur në gjak dhe pa shenja jete, tha Sherifi i Qarkut Oakland Michael Bouchard në një njoftim për shtyp.

Ngjarja ndodhi rreth orës 1:37 të mëngjesit të së enjtes. Robertson kishte punuar në fabrikë për rreth shtatë muaj, sipas zyrtarëve. Motivet e ngjarjes janë ende të paqarta.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img