Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Shqiptari s’vë mend, arrestohet në Francë për herë të katër me drogë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 42-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë franceze pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se shqiptari ishte duke u kthyer nga Spanja drejt Francës, ku në makinë iu gjetën 5 kg kanabis.

Mësohet se kjo nuk është hera e parë, pasi shqiptari ka qenë i dënuar edhe tre herë të tjera për trafikim të lëndëve narkotike.

Ai u vendos në listën e personave që u ndalohet në mënyrë përfundimtare të hyjnë në territorin francez. Përmes avokatit të tij, shqiptari kërkojnë shtyrje të gjykimit dhe pritet të dalë para gjykatës më 17 tetor.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img