Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Shqiptari përgatit arratisjen, tentoi të priste hekurat e qelisë

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar i dënuar ka tentuar të arratiset nga burgu i Kretës në Greqi. Sipas shtypit grek, shqiptari kishte tentuar të priste hekurat e qelisë.

Por për shkak të pamundësisë dhe vështirësive që hasi për t’u larguar, hoqi dorë nga përpjekja e tij dhe u rikthye në qeli.

Pas zbulimit të ngjarjes, autoritetet e burgut ushtruan kontroll në qelinë e tij dhe të burgosurve të tjerë.

Aty gjetën disa mjete të ndryshme të improvizuara.

Për këtë incident ka nisur një hetim paraprak. Emri i të burgosurit shqiptar nuk është bërë me dije.

 


Më shumë