Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shqiptari nga LIBRAZHDI dhuron një KONTENIER dhe 5000 euro për familjen kroate, mbeti në qiell të hapur nga tërmeti i fundit (GJESTI HUMANITAR)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6ef1e082f7a13b2259928b68ac032db9

Shqiptarët nuk harrojnë të tregojnë zemrën e tyre të madhe. Këtë radhë, kujtesa dhe falenderimi shkon për djalin nga Librazhdi Viktor Përfundi, raporton newsbomb.al.

Viktori, pas tërmetit të fundit në Kroaci, ditën e djeshme ka vendosur të dhurojë 5000 euro dhe një kontenier për një familje që ka mbetur në qiell të hapur në një familje kroate në Petrinjë.

Viktor Përfundi nga Bërzeshta e Librazhdit, prej më shumë se 20 vitesh është vendosur në Zadar në Kroaci. Nuk e ka harruar vendlindjen dhe kthehet shpesh në atdhe në aktivitete të ndryshme kulturore duke qenë edhe anëtar I shoqatës Egnatia që nga viti 1999, raporton newsbomb.al.

Por këtë radhë, shqiptari nga Librazhdi ka bërë gjestin aspak simbolik, duke cuar një kontenier dhe 5000 euro për familjen kroate në Pretinjë. Një gjest që ka marrë vemëndjen e komunitetit atje dhe falenderimet e tyre. /Newsbomb.al/

Screenshot_12.pngScreenshot_11.pngScreenshot_13.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img