Hapësire reklamuese

Rajoni

Shqiptari në Itali thyen arrestin e shtëpisë, karabinierët e gjejnë të dehur

Shkruar nga Newsbomb
Shqiptari në Itali thyen arrestin e shtëpisë, karabinierët e

Një 29-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi ka thyer masën “arrest shtëpie”. Sipas mediave italiane mësohet se shqiptari në Mogliano Veneto është arrestuar pasi kur kur karabinierët kanë shkuar në shtëpinë e tij për të kryer kontrolle, ai nuk ishte aty.

Menjëherë karabinierët u vunë në kontroll të shqiptarit, ku pas disa orësh ata arritën ta gjejnë të riun nën efektin e alkoolit. Në momentin që ky i fundit është ndaluar nga efektivët, i ka kërcënuar dhe ofendojë, madje tentoi t’i sulmojë dhe me thikën që kishte fshehur në xhep.

Pas kësaj, ai u arrestua dhe ndodhet në burgun në Treviso.

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese