Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Shqiptari merr vendin e parë në garën ndërkombëtare, shpallet “Ushtari më i mirë” për vitin 2021

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Anëtari i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Sokol Ahmeti, është shpallur “Ushtari më i mirë” në garën ndërkombëtare, e cila është mbajtur në Kroaci.

Lajmi është bërë me dije nga Forca e Sigurisë së Kosovës, e cila shkruan në faqen zyrtare se Ahmeti ka arritur të dalë i pari mes garuesve të shumtë, duke u shpallur “Ushtari më i Mirë Ndërkombëtar për vitin 2021”.

“Me përkushtimin, angazhimin dhe përformancën e  lartë të treguar  gjatë kësaj gare, tetar Sokol Ahmeti nga Regjimenti i Pare i Këmbësorisë i Komandës së Forcave Tokësore të FSK-së në mesin e shumë garuesve ka arritur të dal i pari, duke u shpallur Ushtari më i Mirë Ndërkombëtar për vitin 2021”, thuhet në njoftimin FSK-së.

203488484 399010041381320 441492951908806773 n

Më shumë

spot_img
spot_img