Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Shqiptari kapet me 70 kg lëndë narkotike në Itali, ‘kamuflohej’ me djalin e tij 1-vjeçar (EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5ba7f05cf90669d208749dc488895425

Një shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane pasi në bagazhin e makinës së tij u gjetën rreth 70 kilogramë lëndë narkotike.  

Bëhet fjalë për Ergys Holics, i cili njihej si biznesmen, ku menaxhonte makina me qira.

Aksioni për arrestimin e tij u zhvillua nga policia e Sarenissima. Policia e ndoqi të gjithë intinerarin e 35-vjeçarit shqiptar, mes Veronës, Milanos dhe Bergamos, teksa për të mos rënë në sy, ai mbante në makinë edhe djalin e tij 1-vjeçar.

Ai nuk e kishte vërejtur por ishte ndjekur nga karabinierët të cilët për një ditë të tërë ndoqën dhe vunë re lëvizjet, ndalesat dhe kontaktet e tij me njerëzit e tjerë pa e humbur kurrë nga sytë. 

Hashashi, marijuana dhe amfetamina janë llojet e drogave të kapura nga karabinierët.

Ata u gjetën brenda një makine me targë sllovake të përdorur nga Ergys Holics, i cili njihej edhe si Simone Bergamini.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img