Tirana
overcast clouds
8 ° C
8 °
8 °
100 %
1kmh
90 %
Die
15 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
16 °
E diel, 18 Prill, 2021
spot_img

Shqiptari i papunë kapet me 30 kg kokainë dhe një tufë me euro në mes të Milanos

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 27-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia italiane, pasi u kap me 30 kg kokainë. I riu u ndalua nga karabinierët e Milanos gjatë një kontrolli mbrëmjen e djeshme, teksa e pikasën duke hipur në makinë, por sapo pa policët ai u largua më këmbë.

27-vjeçari u tregua shumë nervoz gjatë ndalimit nga karabinierët, të cilët gjatë kontrollit i gjetën 19.200 euro. Nga një kontroll i mëtejshëm rezultoi se i riu ishte i papunë dhe në lidhje me sasinë e parave që iu gjetën ai tha disa burime jo të besueshme.

Në shtëpi iu gjetën 280 mijë euro dhe 30 kg kokainë. Në fund policët kontrolluan në shtëpinë e 27-vjeçarit në zonën Pozzo Strada, ku gjetën materiale të ndryshme për paketimin e dozave dhe 33 pako kokainë të pastër për një peshë totale prej gati 30 kg. Nëse substancat e paketuara do të shiteshin, vlera e tyre do të ishte rreth 2 milionë e gjysmë euro. Për më tepër, agjentët gjetën edhe 280 mijë euro të tjera. Për 27-vjeçarin dyert e burgut janë hapur.

“Sekuestrimi është absolutisht i jashtëzakonshëm: kishte mbi 30 vjet që asnjë kapje e tillë e kokainës nuk u pa nga policia“,  thuhet në deklaratën e policisë.

Klikoni këtu për të parë videon

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img