Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
4.6kmh
40 %
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shqiptari i njohur bën vaksinën Moderna në SHBA: Kjo më rastisi dhe s’kam efekte anësore, muajt e parë kisha frikë, dezifektoja këpucët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7e4d3d064c447cf0bd7dbd415844be16

Parid Turdiu, djali i Qazim Turdiut, pinjolli i një prej familjeve më të vjetra Tiranase që tashmë jeton në SHBA, ka treguar përmes një shënimi në rrjete sociale se sot ka bërë vaksinën anti-Covid.

Turdiu ka bërë vaksinën e grupit Moderna, jo me dëshirë, por “ajo vaksinë rastisi”, shkruan ai në shënimin e tij teksa komunikon me miqtë.

Paridi priti 15 minuta pas vaksinës për të parë nëse do të kishte reaksion apo ndonjë efekt anësor, por tha për newsbomb.al se efekte anësore nuk pati dhe se ndihet normal.

Screenshot_23.jpg

“Në muajit e parë vjet ishte frikë, sa ngjitëse është? Sa vdekjeprurëse, a përhapet me ajrin? Dezinfektoja këpucët…”, thotë ai.

Turdiu tregon se e morën në klinikën e tij për të bërë vaksinën dhe se dozën e dytë do e marrë në 1 shkurt.

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img