Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Shqiptari i Malit të Zi gjobitet dhe dëbohet nga vendi se festoi me flamurin shqiptar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar në Malin e Zi është gjobitur dhe dëbuar për një muaj pasi ka festuar me flamurin shqiptar.

Ngjarja ka ndodhur në Tivar, ku ndaj shqiptarit janë marrë masa ekstreme vetëm sepse ka festuar me flamurin kuq e zi gjatë manifestimi tradicional “Ditët e gështenjës”.

Drejtoria e policisë në Tivar njoftoi për nisjen e procedimit ndaj 64-vjeçarit shqiptar i cili është dënuar për veprimin me 300 euro gjobë dhe dëbim 1 muaj nga Mali i Zi, raporton Newsbomb.al.

“I.D. dje, në të XIII-in vit jubilar të Ditës së gështenjës ka prishur ligjin dhe rendin duke valëvitur flamurin e Republikës së Shqipërisë”, thuhet në deklaratën e policisë malazeze.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img