Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Shqiptari fiton 1 milion dollarë në lotarinë kanadeze

spot_img

Lajme të ngjashëm

Babai i tre fëmijëve që jeton në Kanada, Gazmen Hashani ka treguar se fillimisht nuk e kishte besuar se kishte fituar 1 milionë dollarë në lotarinë “Lotto Max” dhe e kishte skanuar dy herë biletën. 49-vjeçari ka rrëfyer se kur ia tregoi lajmin gruas ajo nisi të dridhej dhe lumturohej.

“Bileta e fundit që kontrollova thoshte 1 milion dollarë. Nuk mund ta besoja dhe e skanova edhe dy herë të tjera. Kur tha të njëjtën gjë, e futa shpejt biletën në xhep. Kur i thashë gruas se fitova 1 milion dollarë, ajo filloi të dridhej. Ajo ishte shumë e lumtur dhe e emocionuar për familjen tonë” tha ai.

Më shumë


spot_img

spot_img