Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
1.5kmh
0 %
Sht
26 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
E shtunë, 10 Qershor, 2023

 Shqiptari dhe partnerja e tij greke ndalohen në Selanik me 12 kg heroinë (FOTO)

Lajme të ngjashëm

Një 33-vjeçar me origjinë shqiptare dhe partnerja e tij 27-vjeçare greke janë arrestuar nga policia greke në Selanik. Ata akuzohen për trafik të lëndëve narkotike.

Policia greke bën me dije se mbrëmjen e së martës, ata janë pikasur duke drejtuar një makinë në rrugën me pagesë të Malgaras. Gjatë kontrollit janë gjetur 12.2 kilogramë heroinë, një sasi e kanabisit të papërpunuar dhe një shumë e madhe parash.

33-vjeçari shqiptar dyshohet se bashkëpunonte me partneren greke për të blerë sasi të mëdha heroine, të cilat i ruanin dhe i trafikonin brenda territorit grek, kryesisht në Selanik dhe Athinë.

Sipas mediave vendase, shqiptari i arrestuar rezulton i dënuar edhe më parë për grabitje të rënda.

Dy të arrestuarit janë duke u gjykuar me akuzat për organizimin kriminal dhe trafikim droge. Ata do të dërgohen në Prokurorinë Penale të Selanikut për të pritur dënimin e tyre.

Droga e zbuluar nga Policia ne Greqi

Më shumë