Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shqiptari dhe nigeriani sherr brenda trenit në Firence, ndërhyn policia, bllokohet lëvizja për 1 orë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

28f2eb3b9da8793e02d9b9f869a3741d

Një 20 vjeçar shqiptar dhe një 32 vjeçar nigerian kanë shkaktuar panik te udhëtarët në stacionine trenit në Firence, pasi janë konfliktuar me njëri-tjetrin.

Mediat italiane shkruajnë se mbrëmjen e të shtunës, dy të rinjtë kanë qenë duke udhëtuar me tren nga Firence për në Borgo San Lorenzo, kur kanë nissur të zihen për “arsye banale” dhe më pas kanë qëlluar njëri-tjetrin me grushta.

Pasagjerët e tjerë kanë ndërhyrë menjëherë dhe kanë mbajtur për disa minuta shqiptarin dhe nigerianin larg njëri-tjetrit, derisa në stacion mbërritën karabinierët. Dy të rinjve iu mor deklarata dhe më pas treni u lejua të vazhdonte.

Për shkak të sherrit, lëvizja u ndalua për rreth 1 orë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img