Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Shqiptarët kthehen për festat e fundvitit, fluks automjetesh në Kakavijë dhe Kapshticë

Lajme të ngjashëm

Pak ditë na ndajnë nga festat e fundvitit, radhë të gjata kilometrike janë krijuar në pikën kufitare të Kakavijës, në hyrje të Shqipërisë.

Ashtu si çdo vit, emigrantët kthehen në vendlinjde për të kaluar festat me familjarët e tyre, por ata hasin vështirësi, duke pritur me orë të tëra për të kaluar në doganë.

Bëhet me dije se pala greke punon vetëm me një sportel në dalje. Po ashtu edhe në pikën kufitare të Kapshticës ka fluks automjetesh që presin për të hyrë në vendin tonë.


Më shumë