Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shqiptarët jehonë në botë, Dua Lipa nuk di të ndalet, “rrëmben” një tjetër çmim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Emrin e Dua Lipës së fundmi po e dëgjojmë kudo ku shkojmë. Përveçse në radio dhe “Youtube”, Dua po bën jehonë edhe me çmimet e njëpasnjëshme që po merr.

Kësaj here artistja shqiptare, ka arritur të “rrëmbejë” një tjetër çmim në  “iHeartRadio Music Aëards 2021”.

“Artistja e vitit” u shpall Dua dhe ky çmim i’u dha nga një tjetër shqiptare, Ava Max.

Evenimenti edhe kësaj radhe u mbajt në Dolby Theatre në Los Angeles, ndërsa kishte kufizime për shkak të situatës me Covid-19.

The Weeknd, Ariana Grande, Bruno Mars, Dan+Shay,  ishin vetëm prej disa artistëve që dhuruan performanca të mahnitshme.

“iHeart Radio” është rikthyer pas thuajse dy vitesh, pasi edicioni i vitit 2020 u anulua për shkak të situatës së pandemisë.

duaa

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img