Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

“Shqiptarët janë trajtuar si plaçkë”, Boiken Abazi e thotë hapur: Nuk do ketë koalicion me asnjë nga partitë, nuk besoj te asnjëri prej tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

Boiken Abazi, kandidat i mbështetur nga LVV për zgjedhjet e 25 prillit për qarkun e Tiranës ka rrëfyer se kandidimi i tij është pritur mjaft mirë nga shqiptarët dhe pohoi se janë qindra ata persona të cilët e mbështesin.

Abazi tha se korrupsioni është një ndër problemet kryesore në Shqipëri dhe se çdo parti që ka ardhur në pushtet ka bërë të njëjtën gjë dhe se pakënaqësitë e qytetarëve janë të mëdha.

“Njëra palë e ka  trajtuar popullin si plaçkë dhe kur ka ardhur pala tjetër ka bërë të njëjtën gjë. Pakëenaqësia është e madhe edhe brenda mbështetësve të partisë socialiste dhe mbështetësve të partive të tjera opozitare”, tha Boiken për ABC.

Abazi ndër të tjera shtoi se deri më tani nuk ka besuar në asnjë nga partitë ekzistuese në Shqipëri dhe hodhi poshtë mundësinë për një koalicion postzgjedhor me njërën nga partitë shqiptare.

“Nuk kam besuar kurrë te këto parti që janë në Shqipëri. Unë nuk besoj se ndryshimet rrënjësore që ka nevojë Shqipëria do të mund të realizohen nga opbjektet ekzistuese. Ne jemi për shoqërinë dhe popullin. Rrjedhimisht ne besojmë se ka nevojë për një trnasformim madhor Shqipëria. Na duhet një “Krejt  tjetër” model ekonomiko politik. Ne nuk synojmë të hymë në kuvend dhe të bëjmë ndnj koalicion të marrëm ndnj ministri dhe të shëprndajmë poste te militantët”, shtoi ai.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img