Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Shqiptarët e Kosovës drejt bregdetit, radhë të gjata në Doganën e Morinës për në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Radhë dhe fluks automjetesh është shënuar ditën e sotme në doganën e Morinës.

Duket se shqiptarët e Kosovës kanë vendosur që këtë fundjavë ta kalojnë në bregdetet e Shqipërisë, pasi edhe temperaturat e larta janë në favor të pushuesve.

Pika kufitare e Morinës paraqitet me fluks të shtuar automjetesh nga të dyja krahët. Policitë kufitare të Shqipërisë dhe Kosovës po punojnë me nga 6 sportele dhe procedurë të përshpejtuar.

Kujtojmë që fundjavët në doganën e Morinës janë me radhë makinash, pasi kosovarët i drejtohen Shqipërisë për relaks.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img