Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Shqiptarët e Kosovës “arratisen” nga karantina e Kurtit, rradhë të gjata në Doganën e Morinës për në Shqipëri (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Masat e vendosura nga qeveria Kurti kanë bërë që shumë shqiptarë të Kosovës të nisen drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën këtu.

Në pikën kufitare të Morinës janë krijuar rradhë të gjata me automjete të cilët po “arratisen” nga Kosova e cila gjendet nën masa të rrepta anti-Covid.  Prandaj, kosovarët kanë preferuar që diellin e këtyre ditëve ta shikojnë pranë bregdetin shqiptar dhe qyteteve të tjera të Shqipërisë.

Gjatë ditëve të fundit Kosova ka hasur një rritje të ndjeshme të numrit së të infektuarëve prandaj dhe kryeministri Albin Kurti vendosi që të ndërmarrë masa më të rrepta për të parandaluar Covid-19.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img