Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Shqiptarët 4 ditë në radhë torturuese, reagon për herë të parë Rama për atë që po ndodh në Kakavijë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4ef721505ad7c9c7fff64948ab93ff4b

Mijëra shqiptarë janë në radhë torturuese kilometrike në doganën e Kakavijës ku pala shqiptare po punon me 8 sportele dhe pala greke vetëm me 3 sportele.

Ndërkaq, ka reaguar për herë të parë kryeministri Rama i cili thotë se shteti është në komunikim me palën greke për lehtësimin e procedurave.

“Jemi në komunikim të vazhdueshëm me palën greke për lehtësimin e procedurave, të cilat janë procedura të njëjta në çdo pikë hyrëse të Greqisë, për qytetarët e çdo vendi, përfshirë edhe qytetarët grek që hyjnë në një kufi! Në ndërkohë Forcat e Armatosura dhe strukturat bashkiake të Gjirokastrës, Këlcyrës, Dropullit, Tepelenës e Përmetit, e kanë gdhirë me qytetarët që qëndrojnë në radhë në Kakavijë duke ofruar ndihmë shëndetësore, ndihma ushqimore, ujë të pijshëm dhe asistencë për higjenen sanitare në terren”, shkruan Rama teksa ndan foto të ekipit mjekësor dhe Forcave të Armatosura në terren.

 

Screenshot_1.jpgScreenshot_2.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img