Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

“Shqiptar i poshtër, këtu do ta bëjmë varrin”, Laert Vasili tregon si tentuan ta vrasin në Greqi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktori Laert Vasili ka rrëfyer mbrëmjen e sotme në emisionin “Dola te Ola” se si kanë tentuar ta vrasin në Greqi, për shkak të racizmit ndaj shqiptarëve.

Ai tha se është një fëmijë i lindur nga një baba shqiptar dhe nga një nënë minoritare greke dhe është përballur me vështirësitë e një racizmi të theksuar.

Aktori tregoi se në korrik të vitit 2014, teksa po dilte nga teatri në Athinë për të shkuar në shtëpi, dy persona të maskuar e ndoqën me motor dhe më pas e dhunuan, duke i thënë “shqiptar i poshtër, këtu do të bëjmëvarrin”. Vasili tha se ky ishte rasti i dytë që atë tentonin ta vrisnin, pasi hera e parë ishte në tetor të vitit 2012.

Më shumë

spot_img
spot_img