Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Shqiponjat që i dhanë krah Zvicrës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Goli dhe paraqitja fantastike e Xherdan Shaqirit në ndeshjen kundër kombëtares serbe, ka bërë jehonë në rrjetet sociale dhe në mediat europiane. Bashkë me Granit Xhakën, ata mbushën zemrat e shqiptarëve me fitoren kundër Serbisë, edhe pse luajnë për Zvicrën.

Tifozët shqiptarë anembanë botës, politikanët dhe artistët kanë mbushur llogaritë e tyre me elozhe për dy shqiptarët që i dhanë triumfin Zvicrës në ndeshjen e djeshme. Shqiri shënoi golin e parë, ndërsa Xhaka me paraqitjen e tij u shpall “Lojtar i Ndeshjes”.

Më shumë


spot_img
spot_img