Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Shqiponjat’ ndalojnë 31 vjeçarin në Dobraç dhe i kontrollojnë makinën, i gjejnë një ‘Zastava’ dhe krehrin me fishekë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

666c0fac08c3bfe25075ea567c7a55b0

Një 31 vjeçar është arrestuar nga Policia e Shkodrës pasi qarkullonte me armë zjarri me vete.

Sipas Policisë, shërbimet e Forcës së Posaçme Shqiponjat kanë arrestuar në flagrancë shtetasin:

– M. M., 31 vjeç, banues në  fshatin Grudë e Re, Shkodër (i dënuar më parë).

Kapja e tij u bë nga shërbimet e Policisë, në fshatin Dobraç, ku po qarkullonte me automjet, dhe nga kontrolli i imtësishëm i’u gjet e fshehur një armë zjarri pistoletë me një krehër me fishekë, të cilët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi i shtetasit M. M., për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” .

Materialet procedurale  i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

136397109_2959466854339666_4986477165091831979_o.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img