Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

‘Shqipëria ka nevojë për shpresë’, Meta: Duhet ndaluar largimi i trurit dhe forcave më krijuese të shoqërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

608659155ab4298876b1186068a81a42

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se Shqipëria sot ka nevojë më shumë për shpresë, dhe kjo shpresë është edukimi i mirë i rinisë sonë.

Përmes një postimi në facebook, Meta ka bërë thirrje për ndalim të largimit të trurit dhe forcave të tjera më krijuese të shoqërisë (mjekë, infermierë, shkencëtarë, zanatçinj, specialistë kompjuterikë, etj).

Kreu i Shtetit apelon për ofrim alternativash edukimi dhe punësimi tek të rinjtë e sotëm, që janë e ardhmja e vendit.

“Shqipëria ka nevojë për “brain gain” dhe jo “brain drain”!”, shkruan ndër të tjera Meta.

likja.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img