Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
32 °
Mar
30 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Shqipërisë i mohohet pjesëmarrja në Botërorin U-17 të peshëngritjes, Ambasada Meksikane i refuzon vizën shtangistit Ertjan Kofsha

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada e Meksikës u ka refuzuar vizat shtangistit Ertjan Kofsha dhe trajnerit të tij Leonard Toska me motivacionin se rroga e trajnerit nuk i përmbush shpenzimet për këtë aktivitet, në një kohë kur gjithçka është e paguar nga Federata Shqiptare e Peshëngritjes.

Kështu Shqipëria nuk do të marrë pjesë në Kamptionatin Botëror U-17 të peshëngritjes në Meksikë.

albsig

Të lodhur dhe shumë të zhgënjyer për këtë situatë Kofsha dhe Toska janë kthyer në Shtërmen, ndërsa Shqipëria humbet medalje në një event ku Kofsha konsiderohej si favoriti më i madh për t’u shpallur kampion.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img