Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shqipëria u zgjodh në Këshillin e Sigurimit, reagon Ditmir Bushati: Përgjegjësi serioze nga ana politike dhe morale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, ka reaguar pasi Shqipëria u zgjodh si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

 Në një postim në Tëitter Bushati e cilëson këtë hap një përgjegjesi serioze si nga ana politike, ashtu edhe morale.

Zgjedhja e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit për ish-ministrin Bushati është rezultat i punës së palodhur gjatë viteve të diplomacisë shqiptare.

“Ulja në Këshillin e Sigurimit është një përgjegjësi serioze, politikisht dhe moralisht. Që nga anëtarësimi në 1955, Shqipëria u zgjodh sot për herë të parë në Këshillin e Sigurimit. Ky është një rezultat i punës së palodhur gjatë gjithë viteve të diplomacisë shqiptare!”, shkruan Ditmir Bushati.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img