Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shqipëria sulmohet nga eurodeputetët grekë në PE, Fleckenstein u del kundra

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e5d937f308ad5a6a24ee9525aa9f0bd4

Në Parlamentin Europian është diskutuar sot për Shipërinë dhe hapjen e negoaciatave me Bashkimin Europian.

Por edhe në këtë seancë, eurodeputetët grekë kanë ngritur pretendimet të drejtat e minoritetit dhe shembjen e disa objekteve në Himarë. Grekët kanë deklaruar gjithashtu se ideja e “Shqipërisë së Madhe” rrezikon stabilitetin e Ballkanit.

Por, raportuesi për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein ka dalë kundër këtyre pretendimeve duke u shprehur se “kolegët grekë kanë probleme shpesh me shumë vende”.

Lexo edhe: Fleckenstein kundër bashkëkombasit Kirschbaum: Je informuar gabim, Bundestagu nuk ka asnjë kompetencë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img