Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

“Shqipëria s’ka regjistër fermash”, Vojo Bregu publikon raportin e BE: Ish-ministrja gënjeu paturpësisht

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zyrtari i LSI-së Vojo Bregu komenton raportin e Bashkimit Europian për Shqipërinë, duke nënvizuar se në këtë raport theksohet se vendi ynë nuk e ka një regjistër të fermave.

Bregu ka publikuar edhe një video të ish-ministres së Bujqësisë, Milva Ekonomi, dhe shprehet se ajo gënjeu kur tha se Shqipëria ka regjistër fermash.

Reagimi i Vojo Bregut:

Fjalia e nënvizuar me të kuqe, pjesë e progres-raportit te BE për Shqipërinë, nuk le asnjë ekuivok për të kuptuar që Shqipëria nuk ka rregjistër fermash. Në videon bashkëngjitur, është ish ministrja e Bujqësisë Ekonomi e cila në Shkurt të këtij viti gënjente paturpësisht parlamentin shqiptar, sikur Shqipëria ka rregjistër fermash. Kaq do të mjaftonte në një vend europian, që një personazh i tillë mos të qarkullonte më në skenën politike. Por ministrja më e paaftë që ka pasur ndonjëherë

dfghderh5r4rh
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img