Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Shqipëria “pushtohet” nga dëbora dhe ngricat, Balluku: Kush janë zonat më të ftohta dhe situata në akset rrugore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, bën me dije se të gjitha akset rrugore janë të kalueshme dhe të hapura për qarkullimin e mjeteve.

Ndërkohë, sa u përket temperaturave Balluku thotë se zona më e ftohtë do të jetë në Shishtavec ku temperatura përllogaritet të jetë deri në -16 gradë celcius.

Gjithashtu temperatura të ulëta do të shëndohen në Ersekë dhe në Dardhë përkatësisht -12 gradë celcius.

Problemet me furnizimin me ujë: “Në Kukës është çarë linja kryesore për shkak të ngricave. Në rrethet e tjera furnizimi me ujë është normal. Në stacionet e Pompimit nuk ka probleme përfshi edhe furnizimin me energji elektrike”

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img