Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Shqipëria pret vaksinën AstraZeneca, Danimarka pezullon përdorimin; Një pacient pati mpiksje gjaku

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

88584e35acf8cb61634d0af55d2a85eb

Danimarka ka ndaluar përkohësisht përdorimin e vaksinës Oxford-AstraZeneca si masë paraprake, pas raporteve që një pacient pati mpikse gjaku, ndërsa një tjetër humbi jetën.

Autoriteti daneze të shëndetësisë thanë se është ende shumë herët për të thënë nëse kishte ndonjë lidhje me vaksinën AstraZeneca.

Autoritetet ndër të tjera thanë se pezullimi i vaksinimit me AstraZeneca është i përkohshëm.

Kompania e Oxford-AstraZeneca u shpreh vaksina është e sigurt dhe se është studiuar gjerësisht në provat klinike.

Kujtojmë që nesër në vend do të mbërrijnë rreth 34.800 dozat e para të vaksinës anti-COVID të kompanisë AstraZeneca dhe do të nisë menjëherë vaksinimi i mësuesve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img