Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Shqipëria perfekte ndaj San Marinos, 5 gola dhe spektakël në “Elbasan Arena”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore tenistike 5-0 ndaj San Marinos në ndeshjen e luajtur në Elbasan Arena.

Kuqezinjtë e mbyllën pjesën e parë në avantazhin e golit të shënuar nga Manaj, ndërsa në të dytën do të vinte edhe “festivali” i golave.

Laçi, Broja, Hysaj dhe Uzuni do të shënonin edhe 4 herë të tjera për të ndihmuar Shqipërinë të rregullonte golavarazhin në grup, paisi është ky kriteri për t’u kualifikuar nëse dy ekipe e mbyllin klasifikimin në kuotë të barabartë pikësh.

Ndeshjet e ardhshme të kombëtares shqiptare do të jenë në muajin tetor, ku fillimisht kuqezinjtë do të udhëtojnë drejt Hungarisë, ndërsa më pas do të presin Poloninë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img