Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Shqipëria nuk shpalli ditë zie për viktimat në Bullgari, revoltohen artistët: Turp! Kur u dogj Notre Dame u bë nami

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Maqedonia e Veriut, Kosova dhe Bullgaria janë sot në ditë zie në nder të viktimave të tragjedisë së ndodhur një ditë më parë në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona, pasi autobusi me të cilin po udhëtonin, u rrokullis dhe mori flakë.

Në të gjitha institucionet shtetërore flamuri është ulur në gjysmë shtize, ndërsa autoritetet bullgare dhe maqedonase kanë nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes tragjike. Ndërkohë në Shqipëri ende nuk ka një datë për të shpallur ditë zie në respekt të jetëve të humbura.

Lidhur me këtë këngëtarja Besa Kokëdhima ka reaguar e revoltuar, duke e cilësuar si “turp” faktin që vendi ynë nuk shpalli sot ditë zie.

Besaaa

Edhe aktori Florian Binaj ka reaguar duke thënë se: “Jo për gjo po, kur u dogj Notre Damë në Francë u bo nami! Apo jeni të zënë me open balkazan”.

259865784 594949045105138 2078368126238583757 n
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img