Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Shqipëria në zjarr, flakët përfshijnë Përmetin dhe Këlcyrën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr me përmasa të konsiderueshme ka rënë në kullotat e fshatit Kutal në Përmet. Mësohet se terreni i thepisur e ka bërë të pamundur ndërhyrjen e zjarrfikësve nga toka.

Deri më tani, nga vatra e zjarrit janë djegur tre hektarë kullota dhe dy hektarë pyje.

Pas Përmetit edhe në Këlcyrë janë shfaqur vatra zjarri. 10 hektarë kullota dhe 5 hektarë pyje janë djegur në lartësitë e Ballabanit. Situata është jashtë kontrollit teksa zjarri ka shkuar deri në zonën e cila përfshihet nga qarku i Beratit.

Mësohet se zjarrfikëset e kanë të pamundur të ndërhyjne dhe prej terrenit të vështirë asnjë masë nuk është marrë për të shuar flakët.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img