Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

“Shqipëria në rrezik”, pak ditë larg 7 korrikut, PD zbulon sloganin e protestës: Mos thuaj ç’më duhet mua!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Teksa na ndajnë dhe pak ditë nga protesta e 7 korrikut, PD ka zbuluar edhe sloganin, “Shqipëria në rrezik, mos thuaj ç’më duhet mua”.

Kjo protestë është thirrur nga Sali Berisha, protestë e cila është e para që nga rikthimi i ish-kryeministrit në krye të Partisë Demokratike.

albsig

Berisha është shprehur se shqiptarët janë gati të ngrihen në protestë kundër Edi Ramës dhe qeverisë së tij për shumë arsye.

Ai ka ftuar të gjithë partitë e tjera opozitare, shoqëritë civile duke e quajtur “front kombëtar bashkimi”.

Kriza ekonomike dhe rritja e çmimeve të shportës dhe karburanteve është një ndër arsyet e kësaj proteste.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img